15 grudnia eksperci Natwest po raz pierwszy przekroczyli progi uczelni Łazarskiego, aby zatłoczonymi korytarzami dotrzeć do auli, w której spotkają studentów – studentów ekonomii, pochodzących z różnych krajów, emanujących energią i pragnieniem wiedzy. Nasi subject matter experts (SME) opowiedzą o nadchodzącej współpracy, odpowiedzą na pytania – przygotują podwaliny pod swoje wykłady.
Na sali czuć potencjał ludzi o szerokich horyzontach, którzy idealnie mogą wpisać się w różnorodną i otwartą społeczność Natwest.
Podczas gdy Piotr Kruczewski opowiada o wyścigu przestępców i agencji ścigania, Mikołaj Szczepański uchyla rąbka tajemnicy o specyfice pracy analityka oraz SME w Natwest. Obaj panowie uczestniczą w projekcie Colab with Unis, który, z korzyścią zarówno dla Łazarskiego oraz Natwest Polska, przybliży studentom temat zapobiegania przestępczości finansowej w instytucjach obowiązanych.
Będziemy poszerzać horyzonty, nastawiać młode umysły na tryb “analizy” i – przy odrobinie szczęścia – znajdziemy wśród naszych słuchaczy tych, do których misja walki po dobrej stronie barykady przemówi szczególnie: naszych potencjalnych, nowych pracowników.
Zajęcia – prowadzone w języku angielskim – będą uwzględniały wykłady i konwersatoria. Pracownicy dostarczą 12 wykładów i 6 konwersatoriów w ramach każdego z dwóch tematów:
Temat pierwszy przybliży historię prania brudnych pieniędzy i sponsorowania terroryzmu na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Opowie jak świat finansów starał - i stara się - zaadresować te procedery i zmitygować zagrożenia z nimi związane. Kto rzeźbi kulturę zwalczania prania brudnych pieniędzy, jaką rolę ogrywają w tym pracownicy banków i kto ich z niej rozlicza.
W ramach drugiego przedmiotu na podstawie przykładów wprowadzimy studentów w temat finansowych, prawnych i reputacyjnych ryzyk, obciążających relacje z klientami instytucji obowiązanych. Opowiemy jak zarządzić tymi ryzykami w kontekście kryptowalut, osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne, światowych usług Correspondent banking itp.
Jaki jest nasz cel? Chcemy zarazić tę młodzież pragnieniem ścigania przestępców.
I właśnie teraz – rozpoczynamy naszą misję!
Autor: Magdalena Korbut
26 lutego ruszyła kolejna odsłona edukacyjnej współpracy Natwest z Uniwersytetem Łazarski. Nowa grupa Studentek i Studentów pod wodzą Specjalistów z Natwest rozpoczęła naukę w ramach dwóch przedmiotów, podczas gdy ich koledzy finalizują pracę nad kolejnymi materiałami, które już w nadchodzącym roku akademickim zasilą programową ofertę Uniwersytetu.
WięcejTygrysy, białe nosorożce, lamparty, słonie afrykańskie czy orangutany - prawda, że te zwierzęta są majestatyczne i urocze? Wielu z nas je podziwia i stara się uchwycić ich piękno np. na zdjęciach, gdyż część z wymienionych gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Niestety, nie wszyscy mają tak czyste intencje. Handel dzikimi zwierzętami, a także fauną i florą staje się coraz lepszym sposobem na nielegalne pozyskiwanie pieniędzy.
WięcejSektor charytatywny nazywany jest często „trzecim sektorem” lub ,,sektorem wolontariatu, non-profit, społecznościowym czy też obywatelskim’’. Celem tego sektora jest generowanie bogactwa społecznego, a nie materialnego. Przeanalizujmy sektor brytyjski w kontekście przeciwdziałania praniu pieniędzy.
WięcejPonad 50 milionów cierpiących osób i 150 miliardowe zyski. Czy świat radzi sobie ze współczesnym niewolnictwem? Jakie kroki podjąć, aby poprawić rzeczywistość? Sprawdź jaką rolę sektor finansowy ma do odegrania w wykrywaniu współczesnego niewolnictwa.
WięcejJakie są główne szanse i zagrożenia związane z transformacją cyfrową? Dlaczego instytucje finansowe przechodzą cyfrową transformację i jak wpływa ona na poszczególne obszary, czyli Finanse, HR czy Business Change? Zapraszamy do lektury artykułu, gdzie członkowie zarządu NatWest w Polsce dzielą się swoimi przemyśleniami na temat transformacji cyfrowej.
WięcejWalka z przestępczością finansową ma fundamentalne znaczenie dla integralności systemów finansowych, zapobiegania praniu pieniędzy, oszustwom i korupcji oraz tworzenia przestrzeni do rozwoju uczciwej i transparentnej gospodarki światowej. Wzmacnia zaufanie do instytucji finansowych i przyczynia się do stabilności światowego ekosystemu finansowego.
WięcejWarszawa, Poland
Warszawa, Poland
Warszawa, Poland