Fight FinCrime Forum 2023 już w listopadzie!

Walka z przestępczością finansową ma fundamentalne znaczenie dla integralności systemów finansowych, zapobiegania praniu pieniędzy, oszustwom i korupcji oraz tworzenia przestrzeni do rozwoju uczciwej i transparentnej gospodarki światowej. Wzmacnia zaufanie do instytucji finansowych i przyczynia się do stabilności światowego ekosystemu finansowego.

Z tych właśnie powodów organizujemy Fight FinCrime Forum. Fight FinCrime Forum to coroczne wydarzenie, którego celem jest rozwijanie współpracy i budowa synergii, kreowanie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wiedzą i najlepszymi rozwiązaniami między specjalistami ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i przestępczości finansowej. 

Naszą misją jest ochrona osób, rodzin i przedsiębiorstw poprzez budowanie świadomości i szerzenie wiedzy na temat wykrywania i zapobiegania przestępstwom finansowym. 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Budowa trwałego i etycznego systemu finansowego. Przyjrzymy się bliżej kwestiom ESG (środowisko, społeczeństwo i zarządzanie) oraz roli innowacji technologicznych z zakresu usług finansowych w zapobieganiu przestępstwom finansowym. Wierzymy, że łącząc kwestie ESG z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, instytucje finansowe będą w stanie stworzyć silniejsze systemy, które będą stawiać etyczne zachowania na pierwszym planie. 

Kiedy i gdzie? 

Tegoroczna edycja Fight FinCrime Forum odbędzie się 8 listopada w Hotelu Sound Garden przy ul. Żwirki & Wigury 18 w Warszawie i będzie transmitowana na żywo w Internecie

Czego mogę oczekiwać? 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji online. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić zróżnicowany skład prelegentów, od przedstawicieli organizacji compliance i organów regulacyjnych po czołowych specjalistów FinTech. Na wydarzeniu zostaną zaprezentowane różne perspektywy, doświadczenia i specjalistyczna wiedza w zakresie kluczowych tematów FinCrime, takich jak: synergia ESG i FinCrime, przyszłość przeciwdziałania prania pieniędzy, równoważenie sankcji i aspektów ESG, czy też współpraca międzysektorowa w zapobieganiu przestępstwom finansowym. 

W trakcie Forum różnorodne tematy zostaną zaprezentowane w atrakcyjnych formułach: wystąpienia indywidualne, dyskusje panelowe, networking wśród uczestników oraz sesje pytań i odpowiedzi - wszystko to w jeden dzień! 

Z przyjemnością informujemy, że wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się między innymi Pav Gill, Elżbieta Franków-Jaśkiewicz, Marcus Wogart i wielu innych. 

Kto powinien wziąć udział? 

Forum adresowane jest do pracowników regulowanych instytucji finansowych i centrów usług wspólnych, przedstawicieli organów regulacyjnych i stowarzyszeń branżowych, instytucji działających na rzecz rozwoju technologii finansowych i ESG, przedstawicieli instytucji obowiązanych, takich jak banki czy agencje rządowe, pracowników naukowych i studentów kierunków finansów, ekonomii, cyberbezpieczeństwa, a także wszystkich zainteresowanych tematyką FinCrime. 

Po więcej informacji zapraszamy na www.fightfincrime.pl.

Zarejestruj się już teraz! 

 

Autorzy: Natalia Kozłowska 

Colab with Unis: Karolina Janisiewicz

26 lutego ruszyła kolejna odsłona edukacyjnej współpracy Natwest z Uniwersytetem Łazarski. Nowa grupa Studentek i Studentów pod wodzą Specjalistów z Natwest rozpoczęła naukę w ramach dwóch przedmiotów, podczas gdy ich koledzy finalizują pracę nad kolejnymi materiałami, które już w nadchodzącym roku akademickim zasilą programową ofertę Uniwersytetu.

Więcej

Zagrożenie jakim jest handel dzikimi zwierzętami

Tygrysy, białe nosorożce, lamparty, słonie afrykańskie czy orangutany - prawda, że te zwierzęta są majestatyczne i urocze? Wielu z nas je podziwia i stara się uchwycić ich piękno np. na zdjęciach, gdyż część z wymienionych gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Niestety, nie wszyscy mają tak czyste intencje. Handel dzikimi zwierzętami, a także fauną i florą staje się coraz lepszym sposobem na nielegalne pozyskiwanie pieniędzy.

Więcej

Brytyjski sektor charytatywny a AML

Sektor charytatywny nazywany jest często „trzecim sektorem” lub ,,sektorem wolontariatu, non-profit, społecznościowym czy też obywatelskim’’. Celem tego sektora jest generowanie bogactwa społecznego, a nie materialnego. Przeanalizujmy sektor brytyjski w kontekście przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Więcej

Zwalczanie niewolnictwa we współczesnym świecie

Ponad 50 milionów cierpiących osób i 150 miliardowe zyski. Czy świat radzi sobie ze współczesnym niewolnictwem? Jakie kroki podjąć, aby poprawić rzeczywistość? Sprawdź jaką rolę sektor finansowy ma do odegrania w wykrywaniu współczesnego niewolnictwa.

Więcej

Transformacja cyfrowa w sektorze bankowym

Jakie są główne szanse i zagrożenia związane z transformacją cyfrową? Dlaczego instytucje finansowe przechodzą cyfrową transformację i jak wpływa ona na poszczególne obszary, czyli Finanse, HR czy Business Change? Zapraszamy do lektury artykułu, gdzie członkowie zarządu NatWest w Polsce dzielą się swoimi przemyśleniami na temat transformacji cyfrowej.

Więcej

Moc błyskawicznego mentoringu w FinCrime

„Najbliżsi ludzie określają mój poziom sukcesu lub porażki. Im lepsi oni, tym lepszy ja. A jeśli chcę wejść na najwyższy poziom, mogę to zrobić tylko z pomocą innych ludzi. Musimy wznieść się wyżej”. – Johna C. Maxwella

Odkryj dynamiczny świat flash mentoringu w dziedzinie przeciwdziałania prania pieniedzy AML. Poznaj jak szybki i ukierunkowany mentoring zmienia branżę FinCrime.

Więcej